Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Rusza V edycja programu "Bezpieczny Senior"
Rusza V edycja programu "Bezpieczny Senior"

W dniach 20 – 24 stycznia na Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbędą się zapisy do kolejnej odsłony popularnej inicjatywy współorganizowanej przez Straż Miejską.

Inaugurację edycji zaplanowano na 21 lutego. W najbliższym czasie zostanie podany również szczegółowy terminarz V odsłony przedsięwzięcia.

Program „Wiem, znam, działam – bezpieczny Senior” prowadzony jest od 2011 roku, w międzyczasie ponad 100 seniorów poszerzyło swoją wiedzę i umiejętności związane z samoobroną. Pomysłowe przedsięwzięcie zostało docenione i nagrodzone przez mieszkańców Gdańska. 21 czerwca 2013 roku Komisja pierwszej edycji konkursu „Aktywni Seniorzy”, wspólnej inicjatywy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Stowarzyszenia Seniorów „Starsi”, przyznała Straży Miejskiej w Gdańsku I miejsce w kategorii Projekt / inicjatywa za autorskie i kreatywne podejście do realizacji działań skierowanych do seniorów.

Program przygotowany został przez Straż Miejską w Gdańsku we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Urzędem Miejskim w Gdańsku.

Miejsce zapisów: Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku ul. Wita Stwosza 58, pok. 111 80-952 Gdańsk (58) 523-23-54 mail - reklsi@ug.edu.pl www - Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku