Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Runął w dół po schodach

Runął w dół po schodachNietrzeźwy mężczyzna spadł ze schodów i rozbił głowę. Potrzebował pomocy. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków w dzielnicy Krakowiec. Rannym zajęli się strażnicy miejscy. Poszkodowany trafił do szpitala.

Sobota, 16 grudnia. Około godziny 16:20 patrol z Referatu VI dostał polecenie pojechania na ulicę Sówki. Chwilę wcześniej na alarmowy numer 986 przekazana została informacja o osobie nietrzeźwej, przebywającej na klatce schodowej jednego z budynków.

Pod wskazanym adresem znaleźliśmy mężczyznę w wieku około 60 lat. Miał rozbitą głowę, trudno było nawiązać z nim kontakt. Był pod wpływem alkoholu. Na schodach widzieliśmy ślady krwi, wokół porozrzucane były rzeczy należące do mężczyzny – mówi specjalista Dominika Paszkiewicz. Ustaliliśmy, że poszkodowany chciał wejść do mieszkania na pierwszym piętrze budynku. Niestety, spadł ze schodów – dodaje.

Strażnicy ułożyli mężczyznę w bezpiecznej pozycji (bocznej ustalonej) i za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali pogotowie ratunkowe. Po badaniu lekarz zdecydował, że poszkodowanego trzeba zabrać do szpitala.