Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Rozklejali plakaty pod osłoną nocy

Autor: Andrzej Hinz
Para młodych ludzi na Przymorzu umieszczała nielegalnie afisze reklamowe. Na dowód dobrze wykonanej pracy swoje działania nagrywali. Wypatrzył ich operator monitoringu miejskiego. O swoim spostrzeżeniu powiadomił policjantów, którzy po kilku minutach zatrzymali oboje wandali.
operator monitroingu

Środa, 22 grudnia. Był kwadrans po godzinie 1:00. Uwagę operatora monitoringu miejskiego zwrócił mężczyzna, który stał pod wiaduktem kolejowym przy ulicy Kołobrzeskiej. W rękach trzymał aparat fotograficzny i nagrywał, lub fotografował obraz po drugiej stronie jezdni. Pracownik monitoringu obawiał się, że nagrywa, jak ktoś na ścianie maluje grafitti. O swoim spostrzeżeniu powiadomił dyżurnego Komisariatu V Policji, a ten na miejsce skierował patrol policjantów.

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, pod wiaduktem funkcjonariusze zastali 29-latka i jego 23-letnią znajomą, która rozklejała tam plakaty. Oboje zostali wylegitymowani i za wykroczenie polegające na umieszczaniu ogłoszeń bez zgody zarządzającego obiektem, zostali pouczeni. Otrzymali także polecenie usunięcia nielegalnie rozwieszonych ogłoszeń.