Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Rozdajemy maseczki dla mieszkańców!

Autor: Andrzej Hinz
Pomorskie samorządy otrzymały z Agencji Rezerw Strategicznych 10 milionów maseczek obiecanych przez ministra zdrowia. Do Gdańska ma trafić docelowo 1 mln 756 tys. sztuk. Dla każdego mieszkańca przewidziane są cztery sztuki. Ich dystrybucją zajmują się między innymi strażnicy miejscy. 
strażnik wręcza maseczki starszemu mężczyznie autobus linii 200.JPG

Mundurowi odebrali z magazynu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego 66 tys. maseczek. Teraz będą je rozdawać na ulicach gdańskich dzielnic. Strażnicy akcję związaną z dystrybucją otrzymanych środków ochrony osobistej rozpoczęli 18 marca, a jej zakończenie planują na 23 marca. Nie wykluczają jednak, że może ona zostać przedłużona, jeśli zapasy maseczek nie zostaną wyczerpane.  

Pierwszego dnia strażników z Referatu Profilaktyki rozdających maseczki można spotkać między innymi w okolicy Hali Targowej przy ulicy Pańskiej, w rejonie przystanków komunikacji miejskiej na Hucisku, przed siedzibą Rady Miasta i Urzędem Miejskim. Już po kilku godzinach rozdawania maseczek widać duże zainteresowanie ze strony mieszkańców. Mundurowi, którzy biorą udział w akcji, przyznają, że większość osób jest zdyscyplinowana i przestrzega obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

strażnik rodaje maseczki na tragowisku stoiska z warzywami i owocami

Naszych działań nie ograniczamy tylko do centrum Gdańska. Poszczególne referaty dzielnicowe wytypowały w swoich rejonach miejsca popularne wśród mieszkańców, w których będzie można spotkać mundurowych zaopatrzonych w maseczki. Są wśród nich tereny służące do celów rekreacyjnych: parki, deptaki, skwery, ale także okolice dużych sklepów spożywczych, targowiska oraz główne węzły komunikacji miejskiej.   

Istnieje również możliwość odbioru maseczek w wybranych referatach dzielnicowych Straży Miejskiej w Gdańsku: 

  • Referat I ul. Gospody 2c - odbiór możliwy w godzinach 8:00-18:00
  • Referat III al. Grunwaldzka 186 - odbiór możliwy w godzinach 10:00-18:00
  • Referat IV-  ul. Orfeusza 2 - odbiór możliwy w godzinach 10:00-18:00
  • Referat V - ul. Wilanowska 2 - odbiór możliwy w godzinach 7:00-19:00.

Pozostałe punkty dystrybucji na stronie gdansk.pl

strażniczka daje maseczki mężczyżnie na ulicy przechodnie samochody budynki.JPG