Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Rowerowy Maj i nasze lwy

Inauguracja kampanii "Rowerowy Maj" - 06.04.2016 r.Tego jeszcze nie było. Nasze lwy wsiadły na rowery! Maskotki straży miejskiej na jednośladach można było zobaczyć na Długim Targu podczas uroczystej inauguracji kampanii „Rowerowy Maj”. Impreza odbyła się w środę 6 kwietnia.

Celem organizowanej trzeci raz akcji jest zachęcenie uczniów do korzystania z rowerów w drodze do szkoły. Pomysł urodził się w Gdańsku i bardzo szybko zyskał zwolenników także w innych częściach Polski. W tym roku kampania odbywa się już w dziewięciu miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Zamościu, Elblągu, Gdyni, Sopocie, Tczewie i oczywiście w Grodzie nad Motławą. W całym kraju weźmie w niej udział 77 tysięcy dzieci z ponad 200 szkół podstawowych i przedszkoli.

Więcej informacji o kampanii „Rowerowy Maj”: www.gdansk.pl

Podczas spotkania w środę na Długim Targu, nasze lwy nie tylko zabawiały najmłodszych. Udzielały im także wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze.

[gallery link="file" ids="14204,14205,14206"]

Maskotki straży miejskiej widywano już m.in. na bieżni, boisku piłkarskim i w siłowni pod chmurką. Na rowerach jeździły pierwszy raz.