Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Stażnicy podczas rocznic majowych
Autor: Marta Drzewiecka
11 maja mundurowi uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej ofiary ludobójstwa w Ponarach na Wileńszczyźnie w latach 1941-1944. Dzień później wzięli udział w obchodach 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystosci_2

Maj to czas ważnych rocznic i świąt państwowych. Na początku tygodnia na Cmentarzu Łostowickim pod pomnikiem upamiętniającym zbrodnię w Ponarach spotkali się: prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak, prezes stowarzyszenia Rodzina Ponarska Maria Wieloch, a także płk Piotr Piątkowski, dowódca Garnizonu Gdańsk. W obchodach wzięli też udział funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku. Wystawili wartę honorową i złożyli kwiaty.

O uroczystości czytaj więcej na: www.gdansk.pl

uroczystosci_3

Dzień później, 12 maja, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego na Strzyży odbyła się uroczystość związana z 85. rocznicą jego śmierci. Wzięły w niej udział między innymi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja strażników miejskich. Mundurowi pełnili wartę honorową i składali kwiaty.

85_rocznica_smierci_marszalka_Jozefa_Pilsudskiego_177435_800px
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Zobacz także: 85 lat temu zmarł Józef Piłsudski. Dlaczego Gdańsk czci pamięć marszałka? 

18 maja strażnicy wezmą udział w uroczystości upamiętniającej Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1945.