Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Rocznica wybuchu Powstania WarszawskiegoStraż Miejska w Gdańsku złoży kwiaty oraz będzie zabezpieczała obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wystosował apel w sprawie obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

"Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby 1 sierpnia o 17.00 na dźwięk syren zechcieli zatrzymać się w biegu spraw dnia codziennego i oddali hołd bohaterom sierpniowego zrywu Armii Krajowej i Warszawy sprzed sześćdziesięciu dziewięciu lat. Stańmy razem w milczeniu i oddajmy cześć żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz setkom tysięcy warszawiaków za ich ofiarę życia i krwi w walce o wolną i niezawisłą Polskę. Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Gdańsku pamięć Powstania Warszawskiego oraz wszystkich tych, którzy walczyli i ginęli wówczas za naszą wolność."

Prezydent Paweł Adamowicz zaprasza jednocześnie do udziału w uroczystości upamiętniającej to wydarzenie, która odbędzie się 1 sierpnia pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym i rozpocznie się syrenami o godzinie „W” (17:00).