Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Raport roczny 2020 

Czas na podsumowanie pracy Straży Miejskiej w Gdańsku w ubiegłym roku. Znajdziecie je Państwo w „Raporcie rocznym 2020”. Można się z niego dowiedzieć, z jakimi wyzwaniami mierzyli się strażnicy miejscy w ciągu minionych 12 miesięcy i jakie są rezultaty ich działań. 
Patrol strażników miejskich na Ołowiance

Raport publikujemy na początku każdego roku. Pozwala nie tylko zapoznać się z wynikami pracy naszej formacji, ale przede wszystkim pokazuje specyfikę działań mundurowych i różne oblicza pełnionej przez strażników służby. 

Rok 2020 pokazał, że plany są ważne, ale wobec pewnych zdarzeń muszą zejść na dalszy plan. Epidemia koronawirusa bardzo zmieniła charakter naszej pracy. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, a ich działania były ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19. Nie zapomnieliśmy jednak o naszych dotychczasowych zadaniach, w szczególności o egzekwowaniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz pracy na rzecz ochrony środowiska i utrzymania czystości w mieście.  

Zapraszamy do lektury! 

Raport roczny Straży Miejskiej w Gdańsku za rok 2020 (3.6 MB)