Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Rajcy z Gdańska zapraszają

Rajcy z Gdańska zapraszająDzień otwarty Rady Miasta Gdańska to świetna okazja, by poznać jej pracę od podszewki. Już niebawem będzie można spotkać się z radnymi i zobaczyć niedostępne na co dzień zakamarki Nowego Ratusza. Atrakcji przygotowanych na ten dzień jest jednak dużo, dużo więcej. Wzorem lat ubiegłych, na imprezie będą również obecni strażnicy miejscy.

Gdańscy radni czekają na mieszkańców Gdańska i turystów w sobotę 9 września od godziny 9.00 do 14.00. Goście, oprócz zwiedzania siedziby Rady Miasta z przewodnikami PTTK, będą mogli przetestować działanie elektronicznego systemu do głosowania, obejrzeć odznaczenia przyznawane przez Radę Miasta i zapoznać się z ekspozycjami dotyczącymi jej historii.

Goście gdańskich rajców będą mogli też zobaczyć pokaz obróbki bursztynu, wziąć udział w grze miejskiej „Rada Miasta bez tajemnic”, obejrzeć specjalistyczny sprzęt Państwowej Straży Pożarnej i Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na najmłodszych będą czekały liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Rajcy z Gdańska zapraszająTradycyjnie już na dziedzińcu Nowego Ratusza swój punkt informacyjno-edukacyjny będzie miała gdańska straż miejska. Odwiedzający będą mogli zobaczyć strażników w historycznych strojach drabów miejskich. Dzieci ucieszy na pewno obecność  Lwa Leosia. Pojawi się też znany im z zajęć szkolnych ze strażnikami pies Marley. Mali i trochę więksi amatorzy pojazdów służbowych będą mieli możliwość obejrzenia radiowozu straży miejskiej. Nie zabraknie też konkursów wiedzy o bezpieczeństwie, w których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił.

[gallery link="file" columns="1" ids="16382"]