Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nowy radiowóz dla naszych funkcjonariuszy

Autor: Monika Domachowska
Nowy samochód trafił dziś do Referatu Dzielnicowego VI. Radiowóz będzie służył strażnikom w codziennej pracy – pomoże zwłaszcza przy patrolowaniu trudniej dostępnych terenów.
preydenci Gdańska i strażnicy pozujący na tle siedziby głównej straży miejskiej.JPG

Uroczyste przekazanie auta odbyło się przed główną siedzibą straży miejskiej przy ul. Elbląskiej 54/60. Kluczyki wręczyła strażniczkom prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z zastępcą prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotrem Borawskim. - Niech radiowóz wam dobrze służy i oby jak najmniej trudnych interwencji się wam przytrafiało - powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. 

Na wyposażeniu Referatu VI, do którego trafił radiowóz, do tej pory były trzy radiowozy, żaden z nich nie miał jednak napędu na cztery koła, w jaki jest wyposażony nowy samochód. Referat VI swoimi działaniami obejmuje dzielnice: Krakowiec-Górki Zachodnie, Olszynka, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Orunia-Święty Wojciech-Lipce, Przeróbka, Rudniki, Stogi, Wyspa Sobieszewska. W dużej mierze są to obszary rolne, niezabudowane lub z rozpoczętymi budowami i z nieutwardzonymi drogami. Częstym problemem na tych terenach są np. nielegalne wysypiska śmieci.

strażniczka pozuje w nowym radiowozie.JPG

Specyfika rejonu sprawia, że auto z napędem na cztery koła będzie bardzo przydatne m.in. w codziennej pracy strażników dzielnicowych. Pomoże dotrzeć w trudniej dostępne miejsca i poradzi sobie na przykład w przypadku roztopów. Nowy radiowóz jest przeznaczony do cięższych warunków.  

Ponadto auto jest przystosowane do przewozu blokad, pomoże więc strażnikom w walce z nieprawidłowym parkowaniem. Straż Miejska w Gdańsku dysponuje 33 radiowozami.