Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pupila pragnienie wolności

Pupila pragnienie wolności

Piękny owczarek biegał w ubiegłym tygodniu po gdańskim Suchaninie co nie umknęło uwadzę funkcjonariuszy z Referatu I.

Psiak postanowił wybrać się na samotny spacer 22 września kilka minut po godzinie 8. Mundurowi natknęli się na zwierzę podczas patrolu ul. Powstańców Warszawskich kiedy to owczarek przebiegł tuż przed ich pojazdem służbowym.

Funkcjonariusze udali się za czworonogiem i po krótkich poszukiwaniach prowadzonych w rejonie ul. Paderewskiego pies został namierzony, a następnie zwabiony do klatki znajdującej się w radiowozie. Zwierzę nie miało założonego kagańca, ani smyczy jednak na szczęście było zadbane i zachowywało się spokojnie.

Strażnicy wezwali na miejsce pracownika schroniska dla zwierząt „Promyk”. Udało się również ustalić opiekuna zwierzęcia, którego pouczono w związku z naruszeniem art. 77 Kodeksu wykroczeń ("Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany."). Opiekun psa zobowiązał się do wzmocnienia ogrodzenia, za jakim przebywa pupil, a także wygospodarowania przestrzeni, w której zwierzak będzie się znajdował w trakcie jego nieobecności.