Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pupil wymagał opieki!

Pupil wymagał opieki!I dzięki funkcjonariuszom z Referatu II tej opieki właśnie nie zabrakło! Mundurowi patrolujący w dniu dzisiejszym rejon Śródmieścia natknęli się na zaniedbanego psa przywiązanego do framugi drzwi. Zwierzak szybko trafił do schroniska „Promyk”.

Funkcjonariusze prowadzący działania w centrum miasta w związku z Akcją "Wiosna" obecni byli m.in. w rejonie ul. Sienna Grobla gdzie znajdują się opuszczone i zdewastowane budynki przeznaczone do rozbiórki. To właśnie tam zauważyli pupila przywiązanego do fragmentu drzwi. Piesek przypominający owczarka niemieckiego był przestraszony i wyglądał na wychudzonego.

Sytuacja w jakiej znajdował się psiak wskazywała na celowe porzucenie zwierzęcia, dlatego też funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce pracowników schroniska "Promyk", które na co dzień opiekuje się zwierzakami, dla których zabrakło miejsca w ludzkich sercach. Do czasu przybycia na miejsce ekipy z placówki opiekuńczej dla zwierząt funkcjonariusze zajęli się psem m.in. zapewniając mu świeżą wodę.

Pracownik schroniska, który przyjechał na miejsce po wstępnych oględzinach stwierdził, że mundurowi natknęli się na suczkę w wieku około 10 lat, której stan zdecydowanie wskazuje na brak należytej opieki i zainteresowania ze strony ewentualnego opiekuna. Zwierzę musiało spędzić w pustostanach przynajmniej kilka dni…

Obecnie suczka już jest w schronisku pod opieką profesjonalistów, którym zależy na jej zdrowiu. Jeśli ktoś z mieszkańców Gdańska chciałby się nią zaopiekować to zachęcamy do kontaktu ze schroniskiem „Promyk”.

[gallery link="file" columns="1" ids="12233"]