Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pułapka pośrodku trawnika

Pułapka pośrodku trawnikaChodnik, z którego korzysta wielu pieszych, dwa sklepy, plac zabaw, a obok na trawniku uszkodzona studzienka bez pokrywy. Dziura w ziemi miała około metra głębokości i była naszpikowana stalowymi prętami. Strach pomyśleć co by było, gdyby ktoś do niej wpadł! Zagrożenie dostrzegli mieszkańcy Stogów. Poinformowali o nim strażników.

To było jedno ze zgłoszeń na alarmowy numer 986. We wtorek 25 sierpnia przed południem zadzwonił ktoś i powiedział, że na skwerku w pobliżu ulic Nowotnej i Stryjewskiego jest uszkodzona studzienka. Zdaniem zgłaszającego, dziura w ziemi stanowiła realne zagrożenie dla kogoś, kto na przykład chciałby sobie skrócić drogę przez trawnik, jak również dla bawiących się w tej okolicy dzieci.

Na miejsce pojechali strażnicy z Referatu VI i potwierdzili, że obawy mieszkańców są słuszne. Niezabezpieczona studzienka, prawdopodobnie telekomunikacyjna, ukryta była w trawie. Miała około metra głębokości. Wystawały z niej pręty zbrojeniowe. Gdyby ktoś wpadł do dziury, mógłby się dotkliwie zranić. Zagrożenie było tym poważniejsze, że czaiło się w bardzo uczęszczanym miejscu. W pobliżu są dwa sklepy i duży plac zabaw. Tuż obok przechodzi każdego dnia bardzo wiele osób.

Strażnicy doraźnie zabezpieczyli i oznakowali feralną studzienkę. Informację o niej przekazali Dyżurnemu Inżynierowi Miasta. Poprosili, by zagrożenie zostało jak najszybciej skutecznie wyeliminowane.

Studzienka została zabezpieczonaAktualizacja 28.08.2015 r.

Studzienka, która mogła stanowić zagrożenie, została już właściwie zabezpieczona.

Czytaj także: - Dziurawa studzienka i zraniona noga - Niebezpieczna dziura - Krótki żywot niebezpiecznej studzienki