Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Psy na Przegalinie

Psy na Przegalinie

Strażnicy z Referatu VI walczą z watahą psów, która grasuje na terenie Wyspy Sobieszewskiej.

Bezpańskie, atakujące mieszkańców czworonogi to istotny problem na Przegalinie. Bezdomne psy pokonują duże odległości i mają do dyspozycji setki hektarów pól, w które obfituje wyspa. Zgłoszenia od mieszkańców, dotyczące nieoswojonych zwierząt strażnicy realizują we współpracy z pracownikami schroniska „Promyk”. Zadaniem Straży Miejskiej jest, na podstawie informacji zdobytych od strażników rejonowych oraz sygnałów napływających od okolicznych mieszkańców, zlokalizować miejsca przebywania dzikiej watahy.

Pracownicy "Promyka" zajmują się wyłapywaniem psów i ich transportem do schroniska. Funkcjonariusze ustalają właścicieli czworonogów, wobec których mogą zastosować środek karny w postaci pouczenia lub mandatu karnego za wyprowadzanie psa bez opieki, smyczy lub kagańca.

Jak do tej pory efektem wspólnych działań było wyłapanie 11 bezpańskich psów, biegających w okolicy ul. Przegalińskiej.

Psy oprócz zagryzania saren oraz atakowania zwierząt gospodarskich są agresywne wobec ludzi. Straż Miejska apeluje, aby nie prowokować napotkanych zwierząt i w sytuacji zagrożenia natychmiast zgłosić potrzebę interwencji na numer alarmowy 986.