Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Przygotowania do Jarmarku św.Dominika

Jarmark Dominikański 2012

Gdańsk czeka na kolejną, 752. edycję Jarmarku świętego Dominika. Do jednego z największych wydarzeń miasta, Straż Miejska jest już przygotowana.

Jak co roku, średnio kilkunastu funkcjonariuszy – na jednej zmianie, będzie pełniło służbę w patrolach pieszych, zmotoryzowanych, rowerowych oraz wodnym.  Dodatkowa liczba strażników pojawi się nocą, w weekendy. Podczas trwania Jarmarku Dominikańskiego obecne będą też patrole językowe. W namiocie organizatora, w godzinach 10 – 18 każdego dnia dyżur będzie pełnił strażnik miejski.

Umożliwi to szybszy kontakt z patrolami straży miejskiej, np. w przypadku nielegalnego handlu, a w następstwie szybsze podjęcie interwencji – mówi Włodzimierz Jank, kierownik Referatu I, Staży Miejskiej w Gdańsku.

Działania Straży Miejskiej będą również nakierowana na przestrzeganie przepisów sanitarno – porządkowych i drogowych.

Będziemy poważnie podchodzić do odholowywania pojazdów w miejscach, gdzie jest znak zakazu parkowania z tablicą odholowywanie pojazdu – informuje Czesław Belka, naczelnik Wydziału Dzielnic Gdańsk Południe Straży Miejskiej w Gdańsku.

Podczas trwania Jarmarku Dominikańskiego Zarząd Dróg i Zieleni planuje sukcesywnie wyłączać z ruchu, od 20 do 24 lipca, następujące ulice:

Tracka, Szeroka (Bosmańska – Grobla I)/(Grobla I – Złotników), Św. Ducha, Targ Węglowy, Grobla I – IV, Węglarska, Pańska, Kołodziejska, Plac Kobzdeja, Rybackie Pobrzeże, Długie Pobrzeże, Długi Targ, Garbary, Most Zielony, Straganiarska (Grobla IV – Warzywnicza), U Furty.

Na tych ulicach i placach ustawione będą stoiska handlowe. Ich demontaż zaplanowany jest w okresie od 21 do 24 sierpnia 2012 roku.

Czas Jarmarku Dominikańskiego będzie również wzmożonym okresem kontroli prowadzonych z pracownikami Sanepidu sprawdzających czy restauratorzy mają umowy na wywóz nieczystości.

Mając na uwadze, że tysiące turystów odwiedza Jarmark Dominikański Straż Miejska prosi o zwracanie szczególnej uwagi na swoje pociechy, przestrzeganie znaków drogowych i pilnowanie rzeczy osobistych. Samochody radzimy zostawiać na parkingach strzeżonych lub w miejscach nadzorowanych przez kamery monitoringu. Lepiej też nie pozostawiać rowerów na dachach samochodów.

Więcej o samym Jarmarku na stronie MTGSA.

[gallery link="file" columns="1" include="6203"]