Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Przy teatrze, ale bez kultury

Przy teatrze, ale bez kulturyJeden z lokali sąsiadujących z Teatrem Wybrzeże był miejscem bójki. Zdarzenie zarejestrowały kamery Referatu Monitoringu Straży Miejskiej.

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w nocy, z 13 na 14 lutego, ok. godziny 4:25 rano kiedy to drzwi jednej z kawiarni położonych na gdańskim Śródmieściu otworzyły się, a po chwili wyrzucono przez nie jednego mężczyznę, który na twarzy miał ślady krwi. Następnie dwójka agresorów podniosła leżącego z ziemi i wciągnęła siłą w ul. Teatralną.

Ze względu na duże prawdopodobieństwo, że w zaułku może dojść do pobicia operator kamer obserwujący zdarzenie poinformował o sytuacji dyżurnego pobliskiego komisariatu.

W międzyczasie agresywne osoby zaczęły oddalać się z miejsca zdarzenia w stronę ul. Wały Jagiellońskie, a mężczyzna – z wyraźnymi śladami pobicia – z trudem przemieszczał się przez ul. Teatralną. Funkcjonariusze Policji dzięki informacjom przekazywanym od operatora pracującego w Referacie Monitoringu zatrzymali podejrzanych na przystanku tramwajowym "Brama Wyżynna".

Następnego dnia w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała poszkodowanego funkcjonariusze Policji podjęli stosowne czynności procesowe. Należy podkreślić, że nagranie z monitoringu w znacznym stopniu przyczyniło się do ustalenia przebiegu zajścia oraz osób biorących w nim udział.