Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Przedszkolaki wystąpiły na deskach teatru

Wspaniałe spektakle, śpiewy i barwne charakteryzacje zdominowały scenę kameralną Miejskiego Teatru Miniatura. Właśnie tam odbył się VI Przegląd Małych Form Teatralnych „Jestem bezpieczny na drodze”. Do udziału zostały zaproszone reprezentacje dzieci z pięciu gdańskich przedszkoli. Na widowni zasiadł gość specjalny, zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk. W trakcie imprezy uczestników zabawiały dwa lwy – maskotki straży miejskiej w Gdańsku.

Dla najmłodszych udział w tego typu przedsięwzięciach to dobra zabawa i jednocześnie nauka, a na teatralnej scenie czują się jak ryba w wodzie. Dzieci udowodniły też, że mają ogromną wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

W VI przeglądzie Małych Form Teatralnych wzięły udział gdańskie przedszkola: - nr 4 „Gwarny Dworek” (ul. Do Studzienki 36), - nr 22 (ul. Kartuska 104a), - nr 66 "Źródełko" (ul. Startowa 27), - nr 71 "Diamencik" (ul. Diamentowa 13a), - nr 75 (ul. Wileńska 62).
[gallery link="file" ids="16821,16822,16823,16824,16825,16826"]

Spektakle przedszkolaków nie tylko na widzach zrobiły ogromne wrażenie. Członkowie komisji konkursowej długo debatowali nad werdyktem. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznali wszystkim dziecięcym reprezentacjom. Poziom był naprawdę wysoki, dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom – powiedział Agnieszka Solecka, kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

[gallery link="file" ids="16827,16828,16829"]  

Obecny na przeglądzie zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej podziękował nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do spektakli. To dzięki waszej pracy, drodzy nauczyciele, dzieci w tak przystępny i zabawny sposób potrafią śpiewać i mówić o przepisach - powiedział Piotr Kowalczuk.

Wszystkie przedszkolaki uczestniczące w przeglądzie zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi. Dodatkową niespodzianką był ogromny tort.

Głównymi organizatorami przeglądu Małych Form Teatralnych są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska.