Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Przeczucie ich nie myliło

Autor: Robert Kacprzak
70-latka zasłabła i upadła na chodnik. Strażnikom miejskim powiedziała, że nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze jednak nie dali wiary jej zapewnieniom. Nagle jej stan zaczął się pogarszać. Starsza pani trafiła do szpitala.
radiowoz emblemat 1200x675

Sobota, 18 grudnia. Kwadrans po godzinie 8:00 na pętli autobusowej przy ul. Dmowskiego do funkcjonariuszy z Referatu III podszedł mężczyzna. Poprosił strażników o pomoc dla starszej pani, która chwilę wcześniej przewróciła się i siedziała na pobliskim przystanku.

70-latka powiedziała mundurowym, że zrobiło jej się słabo i upadła. Dodała, że czuje się już lepiej i nie potrzebuje pomocy. Strażnicy jednak nie dali wiary jej zapewnieniom. Zaniepokoił ich fakt, że starsza pani nie może samodzielnie wstać i sprawiała wrażenie jakby traciła czucie w lewej stronie ciała. Obawiali się, że to może być udar. Natychmiast wezwali na miejsce pogotowie.

Z minuty na minutę stan kobiety pogarszał się. Przybyły na miejsce zespół ratunkowy potwierdził obawy strażników. Starsza pani natychmiast trafiła do szpitala.