Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Problemy dzielnic: diagnoza i szukanie rozwiązań

Problemy dzielnic: diagnoza i szukanie rozwiązańCodzienne problemy 14 gdańskich dzielnic omówiono podczas ostatnich w tym roku spotkań, zorganizowanych w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego. W debatach wzięli udział przedstawiciele służb oraz instytucji, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku w poszczególnych częściach miasta.

Oprócz przedstawicieli straży miejskiej w spotkaniach uczestniczyli dzielnicowi radni, policjanci, strażacy, leśnicy, reprezentanci instytucji miejskich, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz lokalnych organizacji. Wspólnie szukano skutecznych rozwiązań problemów, na które najczęściej skarżą się mieszkańcy.

Problemy dzielnic: diagnoza i szukanie rozwiązańSpotkanie, które odbyło się we wtorek 22 listopada na Wzgórzu Mickiewicza, poświęcone było sprawom tej dzielnicy oraz sąsiednich Siedlec. Mówiono między innymi o sposobach zgłaszania interwencji i realizacji tych zgłoszeń (także za pośrednictwem map zagrożenia), piciu alkoholu w miejscach objętych zakazem, kwestiach związanych z osobami bezdomnymi, wykroczeniach popełnianych przez rowerzystów i o nieużytkowanych pojazdach.

Dzień później, w środę 23 listopada, kolejne spotkanie odbyło się na Ujeścisku-Łostowicach, a dotyczyło również spraw Chełmu i Jasienia. Oprócz zagadnień wyżej wymienionych, omówiono kwestie związane z segregowaniem szkła oraz innych odpadów, możliwościami zamontowania miejskiego monitoringu i zanieczyszczeniami powodowanymi przez pojazdy, które wyjeżdżają z terenów budowlanych.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 28 listopada na Żabiance uczestniczyli przedstawiciele dzielnic: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Oliwa i VII Dwór. We wtorek 29 listopada na Strzyży rozmawiano o sprawach tej dzielnicy oraz Wrzeszcza Dolnego. Natomiast w środę 30 listopada tematem kolejnego spotkania były problemy dzielnic: Brzeźno oraz Zaspa Młyniec.

[gallery link="file" columns="2" ids="15085,15086"]

Cykliczne spotkania w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego odbywają się od ubiegłego roku.

Czytaj także: - Wspólna troska o sprawy dzielnic - Forum Bezpieczeństwa i Porządku Dzielnicowego - Rozmawiamy o dzielnicach