Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Prezydent spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

Prezydent spotka się z mieszkańcami ŚródmieściaPrezydent Paweł Adamowicz rozpoczyna kolejny cykl spotkań z gdańszczanami. Już w poniedziałek, 16 marca, z mieszkańcami Śródmieścia będzie rozmawiał o problemach i sprawach tej dzielnicy.

Prezydent spotka się z mieszkańcami ŚródmieściaDebaty Prezydenta z gdańszczanami mają wieloletnią tradycję. W tym roku zmieni się nieco ich formuła. Jeszcze większy wysiłek wkładać będziemy w przygotowanie tych spotkań – powiedział Heroldowi Gdańskiemu prezydent Paweł Adamowicz. Tylko wspólna praca różnych środowisk daje szanse na poznanie lokalnych problemów i szukanie rozwiązań – dodał.

Przed każdym spotkaniem na specjalne warsztaty zapraszani będa liderzy miejscowych wspólnot (m.in. osoby zaangażowane społecznie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół, parafii). Razem z nimi omawiane będą najważniejsze sprawy dzielnicy, wypracowane zostaną też propozycje wspólnych rozwiązań. Powstanie lista miejsc, które osobiście odwiedzi Prezydent Miasta wraz z grupą współpracowników oraz przedstawicieli Rady Dzielnicy.

W ramach każdego spotkania z cyklu Twoja Dzielnica – Twój Gdańsk pokazana zostanie prezentacja multimedialna, głos zabierze także Paweł Adamowicz. Potem mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Przy specjalnych stanowiskach będą na nich czekać między innymi zastępcy Prezydenta Gdańska.

Prezydent spotka się z mieszkańcami ŚródmieściaUczestnikami wszystkich spotkań będą przedstawiciele Straży Miejskiej. 16 marca przy naszym stanowisku można będzie porozmawiać z funkcjonariuszami z Referatów I i II oraz wziąć udział w quizie Znasz Straż? - sprawdź się!. Będziemy też Państwa zachęcać do wypełnienia ankiety. Zależy nam, by mieszkańcy wskazali problemy porządkowe, z którymi borykają się na co dzień, oszacowali wpływ straży na poprawę ładu i porządku w dzielnicy, określili swoje zaufanie do funkcjonariuszy oraz ocenili jakość współpracy z nimi. Do Państwa dyspozycji będziemy już od godz. 16:00.

Wnioski oraz ustalenia z każdego spotkania z cyklu Twoja Dzielnica – Twój Gdańsk podsumowane mają być dwa tygodnie później w siedzibie Rady Dzielnicy. Powstanie wówczas raport, z którym można będzie zapoznać się na stronie internetowej miasta.

Spotkanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z mieszkańcami Śródmieścia

odbędzie się w poniedziałek, 16 marca w godz. 17:00-18:30

w Zespole Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

(informacje i cytaty: Herold Gdański nr 1/2015)