Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Chełmu
Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Chełmu

Około 180 mieszkańców dzielnicy Chełm przyszło do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Chałubińskiego, by porozmawiać z Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem. W czwartek 5 czerwca odbyło się tam 48. spotkanie z  cyklu „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”.

Przed rozmową z Prezydentem, mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z punktów informacyjnych m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskich Inwestycji Komunalnych, Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności.

Do dyspozycji gości byli też przedstawiciele Straży Miejskiej. Jak zwykle odpowiadaliśmy na pytania dotyczące pracy formacji oraz lokalnych problemów. Zainteresowanym rozdawaliśmy materiały informacyjne i edukacyjne. Każdy mógł wziąć udział w quizie z nagrodami „Znasz straż? – sprawdź się!”. Laureatkami konkursu zostały panie: Bożena, Elżbieta i Janina.

Prosiliśmy też mieszkańców o wypełnianie ankiet, z których czerpiemy dodatkową wiedzę o najważniejszych problemach poszczególnych dzielnic. Dzięki nim wiemy też, jak oceniają Państwo pracę strażników.

Wśród problemów mieszkańcy Chełmu najczęściej zwracali uwagę na: nieczystości pozostawiane przez zwierzęta (78% ankietowanych), psy bez smyczy i kagańca (68%) oraz spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (63%).

Z prośbą o pomoc lub interwencję zwracało się do straży miejskiej 68% uczestników badania. Ich ocena współpracy z funkcjonariuszami (w skali od 1 – jestem bardzo niezadowolony do 5 – jestem bardzo zadowolony) wyniosła 3,84. Ci, którzy nie mieli do tej pory bezpośrednich kontaktów ze strażnikami deklarowali najczęściej, że nie było takiej potrzeby.

Zaufanie do Straży Miejskiej w Gdańsku ankietowali ocenili na 3,5, natomiast wpływ formacji na poprawę ładu i porządku w mieście dostał notę: 3,21. Zdecydowana większość uczestników sondy (89%) zna interwencyjny numer telefonu 986. Wśród sugestii, co można zrobić, aby współpraca mieszkańców i funkcjonariuszy układał się jeszcze lepiej, najczęściej wskazywano zwiększenie liczby patroli.

W ramach prezydenckiego spotkania na Chełmie, mieszkańcy dowiedzieli się, jakie inwestycje są w tej chwili realizowane w południowej części Gdańska. Przedstawiciele instytucji miejskich odpowiadali na liczne pytania, dotyczące lokalnych spraw i bolączek. Prezydent Paweł Adamowicz oprócz rozmowy z mieszkańcami, wręczył też nagrody za aktywną działalność na rzecz dzielnicy.

Więcej informacji na temat przebiegu 48. spotkania z  cyklu „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto” można znaleźć na oficjalnej stronie miasta: gdańsk.pl.

[gallery link="file" ids="10660,10661,10662,10663,10664,10665"]