Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Prezydent odwiedził Orunię

Podczas spotkania jakie odbyło się 12 marca w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przy ul. Małomiejskiej obecni byli m.in. funkcjonariusze Referatu VI Straży Miejskiej w Gdańsku.

Spotkanie, było częścią cyklu „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”, a podczas jego trwania mieszkańcy mieli okazję skorzystać z wiedzy pracowników Urzędu Miasta i zaopatrzyć się w materiały informacyjno – promocyjne dotyczące m.in. kompetencji Straży Miejskiej w Gdańsku, komunikacji miejskiej czy miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedla.

W trakcie spotkania dyskutowano o takich kwestiach jak: rozwiązania komunikacyjne przewidziane w węźle integracyjnym Czerwony Most, przekształcaniach lokali komunalnych w socjalnie, a także o przebiegu Rewitalizacji Parku Oruńskiego. Strażnicy prowadzili również ankietę mającą pozwolić mieszkańcom na merytoryczne ustosunkowanie się do pracy funkcjonariuszy obecnych na dzielnicy.

Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy przeprowadzony został Quiz "Znasz Straż? - sprawdź się!", którego organizatorem jest Straż Miejska w Gdańsku. Największą wiedzą zarówno o formacji jak i o kwestiach związanych z porządkiem publicznym wykazał się Pan Paweł Patyk, który w trakcie spotkania odebrał z rąk Prezydenta Pawła Adamowicza i Komendanta Straży Miejskiej Leszka Walczaka nagrody rzeczowe.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Prezydent odwiedził Orunię" ] [gallery link="file" ids="9859,9844,9845,9846,9847,9848,9849,9850,9851,9852,9853,9854"] [/wpspoiler]