Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Prezydent odwiedził Nowy Port

Prezydent odwiedził Nowy Port

Funkcjonariusze Straży Miejskiej pełnili dyżur podczas spotkania Prezydenta Gdańska z mieszkańcami Nowego Portu.

Spotkanie, będące częścią cyklu „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”, odbyło się 11 września w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Na Zaspę 31a. Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję skorzystać z wiedzy pracowników Urzędu Miasta i zaopatrzyć się w materiały informacyjno - promocyjne dotyczące m.in. komunikacji miejskiej, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedla czy kompetencji Straży Miejskiej w Gdańsku.

W trakcie spotkania strażnicy omawiali najistotniejsze problemy porządkowe osiedla i przyjmowali zgłoszenia potrzeby interwencji. Największe niedogodności, na które zwrócili uwagę mieszkańcy Nowego Portu to zaśmiecanie miejsc publicznych, psy wyprowadzane bez smyczy, kagańca i właściciele czworonogów niesprzątający po swoich zwierzętach. W związku z jesiennym gromadzeniem się na chodnikach odpadów zielonych  obawiamy się również o porządek na naszych podwórkach - mówi jeden z mieszkańców Nowego Portu. W zeszłym roku dochodziło nawet do nielegalnego spalania opadłej z drzew roślinności - dodaje.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz za działalność na rzecz Nowego Portu wyróżnił: panią Bożenę Radłowską - Szymkun, panią Gabrielę Kosiedowską, panią Izabelę Kowalczyk i panią Ewę Popławską.

Kolejne 43. spotkanie odbędzie się 23 października 2013 roku na Żabiance.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Prezydent odwiedził Nowy Port " ] [gallery link="file" ids="8883,8884,8885,8886,8887,8888,8889,8890,8891"] [/wpspoiler]