Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Prezydent Gdańska rozmawiał z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza
Prezydent Gdańska rozmawiał z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza

Mieszkańcy osiedli Siedlce i Wzgórze Mickiewicza mieli okazję porozmawiać z Prezydentem Gdańska Paweł Adamowiczem w ramach 46. już spotkania z cyklu "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto". Jak zwykle, była to też okazja, by zadać pytania przedstawicielom Straży Miejskiej i podzielić się z nimi uwagami.

16 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza przy ulicy Kartuskiej pojawiło się około 150 osób. Już godzinę przed rozpoczęciem spotkania z Prezydentem czekały na nich punkty informacyjne: Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zarządu Transportu Miejskiego, Saur Neptun Gdańsk, Gdańskich Inwestycji Komunalnych, Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Centrum Umiejętności Społecznych, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Stowarzyszenia Lechii Gdańsk Lwy Północy.

Przy stanowisku Straży Miejskiej można było zapoznać się z materiałami informacyjnymi, wypowiedzieć się w ankiecie na temat pracy formacji, wziąć udział w quizie z nagrodami Znasz Straż? – sprawdź się! (gratulacje dla zwycięzcy, pana Michała!) lub po prostu porozmawiać ze strażnikami. Niektórzy mieszkańcy przychodzili, by zgłosić swoim funkcjonariuszom z Referatu I konkretne problemy, które dotykają ich na co dzień – inni po prostu chcieli podzielić się spostrzeżeniami i uwagami. Za wszystkie opinie bardzo dziękujemy!

Podczas głównej części spotkania Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił mieszkańcom plany związane z pozyskaniem środków unijnych na gdańskie inwestycje. Uczestników debaty poinformowano również o przedsięwzięciach realizowanych w tej chwili na terenie osiedli Siedlce i Wzgórze Mickiewicza, jak również o planach w tym zakresie. Ważnym tematem była budowa ulicy Malczewskiego. Mieszkańcy Wzgórza Mickiewicza pytali też o możliwość zwiększenia liczby połączeń komunikacji miejskiej na ich osiedlu.

Relacja z przebiegu spotkania z Prezydentem Pawłem Adamowiczem na stronie: www.gdansk.pl

[gallery link="file" ids="10154,10155,10156,10157,10158,10159"]