Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Poznaj strażnika miejskiego

Siedzibę Straży Miejskiej w Gdańsku wypełnił tupot małych stóp uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 58 w Gdańsku.

Tematem spotkania, które odbyło się 5 kwietnia było zapoznanie się z pracą strażników. Na początku zajęć strażnicy zaprezentowali dzieciom film edukacyjny wyprodukowany przez Straż Miejską w Gdańsku „Mój przyjaciel Rex”. Dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się wobec agresywnego psa, jakie zadania wykonuje strażnik oraz poznały elementy umundurowania i akcesoria niezbędne w pracy mundurowych. Inspektor Tomasz Siekanowicz zaproponował maluchom przymiarkę czapki służbowej, a każdy z uczniów chętnie przystał na tę propozycję. W końcu była to niepowtarzalna okazja wcielenia się w rolę strażnika miejskiego.

Ponadto dzieci zadawały funkcjonariuszom pytania: jakie zadania wykonuje strażnik, kiedy można wezwać jego pomocy, czy co robi strażnik, by zapewnić spokój i porządek publiczny. Następnie w eskorcie strażników uczniowie zwiedzili poszczególne komórki Straży. Poznali strażników dyżurnych, osoby pracujące w Kancelarii, w Kadrach i w Referacie Wykroczeń. Uwieńczeniem zwiedzania było poznanie samego Komendanta, Leszka Walczaka, który po przywitaniu każdego z uczniów, zaprosił dzieci do swojego gabinetu, gdzie na małych gości czekał kosz pełen cukierków.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Poznaj strażnika miejskiego" ] [gallery link="file" ids="7494,7495,7496,7498,7499,7500,7501,7502,7497,7503,7504,7505"] [/wpspoiler]