Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pożar na terenie szkoły

Pożar na terenie szkoły

Mogło być groźnie, jednak dzięki sprawnej interwencji strażników sytuację udało się opanować. Na terenie szkoły na Oruni ktoś podpalił pojemniki na odpady. Ponieważ wiata śmietnikowa przylega do budynku, istniało duże ryzyko rozprzestrzenienia się ognia.

W czwartek 19 lutego, około godziny 20:20, Stanowisko Kierowania Prewencją zleciło patrolowi z Referatu VI sprawdzenie, co dzieje się na terenie Zespołu Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przy ulicy Małomiejskiej. Grupa osób miała zaprószyć tam ogień. Tak przynajmniej twierdziła osoba, która zadzwoniła na alarmowy numer 986.

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję, a gdy dojechali na miejsce stwierdzili, że na terenie szkoły faktycznie palą się pojemniki na śmieci. Za pośrednictwem SKP wezwana została straż pożarna. Ponieważ wiata śmietnikowa przylega do budynku, ogień mógł łatwo się rozprzestrzenić. Dlatego by nie tracić czasu funkcjonariusze sami zaczęli gasić pożar.

Kilka minut później do akcji przystąpili strażacy, którzy sprawnie dogasili pogorzelisko. W ciągu pół godziny od przekazania zgłoszenia niebezpieczeństwo zostało zażegnane.