Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Powstał IV Miejski Mikrolas

Autor: Robert Kacprzak
W sobotni poranek mieszkańcy dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe stawili się gotowi do pracy przy ulicy Platynowej. Wspólnie z włodarzami miasta w okolicy zbiornika retencyjnego posadzili ponad 600 drzew i krzewów.
prezydent aleksandra dulkiewicz z zastepca piotrem kryszewskim sadzi krzewy, a pomoga maskotka lew leos

W sobotę, 23 marca o godz. 10:00 chętni do sadzenia mikrolasu zebrali się przy zbiorniku Platynowa. Czekały na nich łopaty oraz ponad 600 sadzonek drzew i krzewów. Wspólnie z Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, jej zastępcami oraz miejskimi radnymi wkopywali sadzonki na powierzchni 200 metrów kwadratowych na specjalnie przygotowanym podłożu. Wykorzystano do niego kompost wyprodukowany z bioodpadów w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku.

Czwarty mikrolas już rośnie. Zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej na gdansk.pl

lew leoś podaje dzieciom słomę

W wydarzeniu wzięli też udział funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki. Wspólnie z uczestnikami wkopali kilka sadzonek, a także chętnie odpowiadali na pytania dotyczące spraw porządkowych. Nasza strażowa maskotka chętnie pozowała do wspólnych zdjęć oraz pomagała w sadzeniu mikrolasu. Lew Leoś miał też drobne upominki dla najmłodszych uczestników.

straznik sadzi drzewo

Lasy kieszonkowe tworzą przyjazną przestrzeń oraz oczyszczają powietrze w mieście. Dodatkowo takie inicjatywy integrują społeczności lokalne. Gdańskie mikrolasy powstały zgodnie z zasadami japońskiego botanika Akiry Miyawakiego.