Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Poważna w skutkach kolizja rowerzystów

Autor: Robert Kacprzak
Dwóch mężczyzn zderzyło się na alei Legionów. Jeden z nich mocno ucierpiał. Narzekał na ból kręgosłupa. W kolizji stracił część palca. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał patrol strażników miejskich. Mundurowi natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Wezwali też odpowiednie służby.
wnętrze radiowozu fragment ręki emblemat Straży Miejskiej w Gdańsku

Czwartek, 10 września. Około godziny 18.30 funkcjonariusze z Referatu III jechali aleją Legionów. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Hynka zauważyli kolizję dwóch rowerzystów. Natychmiast ruszyli z pomocą.

Jeden z mężczyzn leżał na ścieżce i nie mógł się podnieść. Powiedział nam, że bardzo boli go kręgosłup. Miał poranioną twarz i prawdopodobnie złamaną szczękę. Jego prawa ręka była silnie zakrwawiona. Okazało się, że w wyniku zderzenia poszkodowany stracił część palca. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy karetkę pogotowia i policję – mówi starszy inspektor Anna Sprengel.

Mundurowi udzielili rowerzyście pierwszej pomocy. Opatrzyli mu głowę i ranną dłoń. Na szczęście w pobliskiej trawie udało się odnaleźć fragment palca mężczyzny. Po kilku minutach na miejsce przyjechała karetka. Ratownicy natychmiast zabrali poszkodowanego do szpitala. Przybyła na miejsce policja poprowadziła dalsze czynności.