Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Potrącona rowerzystka

Potrącona rowerzystkaLeżącą na jezdni rowerzystkę dostrzegli w Śródmieściu strażnicy. Kobietę potrącił samochód. Mundurowi natychmiast wezwali pogotowie, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy.

Poniedziałek, 12 czerwca. Około godziny 10:25 patrol z Referatu VI jechał ulicą Elbląską. Funkcjonariusze zauważyli, że w rejonie skrzyżowania z ul. Głęboką ktoś leży na skraju jezdni. Okazało się, że to rowerzystka, którą chwilę wcześniej potrącił samochód osobowy. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do udzielania 25-latce pierwszej pomocy przedmedycznej.

W związku z urazami nadgarstka i kolan założyliśmy poszkodowanej opatrunki z gazy oraz bandaża. Z uwagi na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa użyliśmy także kołnierza ortopedycznego – mówi starszy inspektor Dariusz Krupiński. Chwilę później przyjechała karetka pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala.

Strażnicy wylegitymowali uczestniczącego w zdarzeniu kierowcę osobowego auta. Dalsze czynności służbowe związane z potrąceniem rowerzystki przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kolizja na alei Zwycięstwa

Potrącona rowerzystkaMiejsce kolizji dwóch pojazdów zabezpieczyli strażnicy w piątkowy poranek, 9 czerwca. Gdy patrol z Referatu Interwencyjnego dostrzegł skutki zdarzenia na alei Zwycięstwa, pogotowie ratunkowe udzielało już pomocy osobie poszkodowanej. Mundurowi wezwali policję, a potem przy użyciu trójkąta ostrzegawczego oraz sygnałów świetnych zabezpieczyli miejsce kolizji. Inne niezbędne czynności przeprowadzili policjanci oraz załogi dwóch jednostek straży pożarnej.