Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Poszukiwany złodziej w oku kamery

Autor: Andrzej Hinz
21-latek wszedł w posiadanie cudzej karty płatniczej. Zamiast ją oddać postanowił płacić nią za swoje zakupy. Został zatrzymany dzięki czujności pracownika monitoringu wizyjnego.
Kamery monitoringu ceglana ściana.JPG

Wtorek, 11 kwietnia. Pracownik z Referatu Monitoringu Wizyjnego obserwował centrum Gdańska. Zbliżała się godzina 20:30, gdy zwrócił uwagę na mężczyznę, który stał na przystanku tramwajowym przy Bramie Wyżynnej. Jego wygląd odpowiadał wizerunkowi osoby podejrzanej o przywłaszczenie i używanie cudzej karty płatniczej. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomił policjantów. Na bieżąco podawał im dokładną lokalizację oraz kierunek, w którym szedł mężczyzna. Kilka minut później podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie galerii handlowej.

Pracownicy studia monitoringu informacje o poszukiwanym złodzieju otrzymali dwa dni wcześniej. Na prośbę policjantów, przejrzeli nagrania z kamer monitoringu miejskiego w pobliżu miejsc, w których używana była karta. Podczas analizy zarejestrowanego materiału funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy przestępstwa.

Jak informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, zatrzymany 21-latek usłyszał 5 zarzutów nieautoryzowanych płatności kartą. Trafił też na 6 dni do aresztu w celu odbycia kary zastępczej.