Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Poszukiwana w oku kamery

Autor: Robert Kacprzak
Na początku roku ukradła perfumy o wartości prawie trzech tysięcy złotych. Poszukiwali ją gdańscy policjanci. Złodziejkę na jednej z ulic zauważył operator miejskiego monitoringu.
kamera przy budynku

Niedziela, 16 czerwca. Od godz. 18:00 operator miejskiego monitoringu w Komisariacie Policji I przy ul. Platynowej obserwował oruńskie ulice w związku z poszukiwaniem kobiety podejrzanej o kradzieże. Według policjantów właśnie w tych rejonach miasta prawdopodobnie przebywała złodziejka.

Dochodziła godz. 19:00, gdy pracownik studia monitoringu na jednej z ulic zauważył kobietę, której rysopis pasował do osoby poszukiwanej. Natychmiast powiadomił o tym fakcie policjantów. Po kilkunastu minutach 28-latka była w rękach funkcjonariuszy.

Jak informują gdańscy policjanci, kobieta była poszukiwana przez kryminalnych ze Śródmieścia na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście. 28-latka w komisariacie usłyszała zarzut za kradzież 10 sztuk perfum o wartości prawie 3 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w styczniu w jednej z drogerii w Śródmieściu.