Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Porzucone witaminy

Porzucone witaminyNie były to wprawdzie leki, lecz suplementy diety, jednak pozostawienie dużej ilości takich specyfików w miejscu łatwo dostępnym dla dzieci było bardzo lekkomyślne. Kartony stały obok garażu na Oruni Górnej. Strażnicy je zabezpieczyli. Preparaty przeznaczenia medycznego przekazali do utylizacji.

Poniedziałek, 6 sierpnia. Około godz. 16:10 na numer 986 zadzwoniła pewna kobieta. Poinformowała o kartonach pełnych leków, które od pewnego czasu miały stać obok jednego z garaży przy ulicy Bruskiego. Zgłaszająca poprosiła o szybką interwencję. Jej zdaniem, łatwo dostępne medykamenty zagrażały bezpieczeństwu bawiących się wokół dzieci. Na miejsce natychmiast pojechał patrol z Referatu V.

Strażnicy bez trudu znaleźli porzucone kartony. W części z nich znajdowały się ulotki, poradniki i foldery reklamowe. W pozostałych były pudełeczka z witaminowym suplementem diety.

Porzucone witaminyTermin przydatności kapsułek do spożycia minął w ubiegłym roku. Po konsultacji ze Stanowiskiem Kierowania, opakowania z preparatem odwieźliśmy do pobliskiej apteki. Farmaceutka zobowiązała się, że je zutylizuje – mówi młodszy specjalista Maciej Elijasz.

Na miejscu nie udało się wyjaśnić, kto porzucił kartony wraz z zawartością. Sprawcę zaśmiecenia będzie ustalał Referat Dzielnicowy VI, któremu podlega ten rejon miasta.