Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Porządek w lesie i nad wodą

Porządek w lesie i nad wodą

W ostatnią sobotę, 20 września, funkcjonariusze straży miejskiej wzięli udział w akcji porządkowej mającej na celu poprawę czystości w lesie położonym na gdańskich Kokoszkach. Prowadzone były również wspólne patrole z pracownikami Polskiego Związku Wędkarskiego.

Działania na Kokoszkach były związane z kampanią „Sprzątanie Świata”. Czym jest ta międzynarodowa inicjatywa szerzej pisaliśmy tutaj – „Szanujmy środowisko!”.

Sobotnie przedsięwzięcie było zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki. Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki, którzy byli na miejscu pomogli okolicznym mieszkańcom uporządkować leśny teren, a także zaprezentowali kodeks ekologiczny „Bądź Eko”.

W sobotę strażnicy pełnili również służbę z pracownikami Polskiego Związku Wędkarstwa. Pogoda jeszcze sprzyja amatorom połowu ryb jednak nie należy zapominać o zasadach jakie w kwestii tej aktywności obowiązują. Podczas wspólnych działań okazało się, że czterech wędkarzy nie posiadało karty wędkarskiej, a także nie uiściło opłat za pozwolenie dotyczące wędkowania. W związku z zaistniałą sytuacją ich sprzęt służący do połowu ryb został skonfiskowany.