Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Portfel pełen gotówki wrócił do właściciela

Portfel pełen gotówki wrócił do właścicielaDokumenty, pieniądze w różnych walutach, czek in blanco oraz karty płatnicze i kredytowe były w portfelu, który zgubił na Wyspie Sobieszewskiej turysta z USA. Znalezisko trafiło do rąk strażników miejskich, którzy natychmiast skontaktowali się z rodziną mężczyzny na Florydzie. Nieco później odezwał się sam poszkodowany. Mundurowi poinformowali go, gdzie może odebrać portfel z cenną zawartością.

We wtorek 21 lipca funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali Wyspę Sobieszewską. Około godziny 16:35 na ulicy Boguckiego podszedł do nich pewien mężczyzna i powiedział, że pół godziny temu znalazł w tym miejscu portfel pełen dokumentów i pieniędzy, który wypadł anglojęzycznemu kierowcy auta z warszawskimi numerami rejestracyjnymi. Znalazca dodał, że nie ma możliwości osobistego dostarczenia portfela na policję.

Straż miejska bardzo dziękuje znalazcy, który przekazał portfel funkcjonariuszom. Postawa tego mężczyzny budzi wielki szacunek i jest godnym naśladowania przykładem wielkiej uczciwości!

Z dokumentów wynikało, że zguba należy do obywatela USA zamieszkałego na Florydzie. Ponieważ w portfelu był amerykański numer telefonu, funkcjonariusze skorzystali z niego. Rozmawiali z rodziną mężczyzny. Jak się okazało, ich bliski jest w Polsce na wakacjach, mieszka w hotelu w Sopocie. Strażnicy zadzwonili także tam i zostawili na recepcji wiadomość o znalezisku. Natomiast sam portfel odwieźli do Komisariatu Policji VII.

W portfelu były: dokumenty (prawo jazdy, licencja na broń), karty płatnicze, kredytowe i ubezpieczeniowe, czek in blanco, wizytówki oraz pieniądze (44 USD, 365 EUR, 400 PLN, 20 CHF – równowartość ponad 2100 złotych!).

Portfel pełen gotówki wrócił do właścicielaDzięki temu, że rozmówcom na Florydzie wyświetlił się numer telefonu komórkowego naszego funkcjonariusza, kilka godzin później zadzwonił do niego mężczyzna, który był w towarzystwie poszkodowanego turysty. Panowie zostali poinstruowani jak dotrzeć do Komisariatu Policji VII, w którym portfel z cenną zawartością czekał na swego właściciela.

Dzięki uczciwemu znalazcy amerykański turysta z pewnością będzie miło wspominał pobyt w Trójmieście. Nie ma wątpliwości, że jego pozytywne wspomnienia i opowieści o wakacjach dotrą aż na Florydę!