Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomogliśmy niepełnosprawnemu

Pomagamy niepełnosprawnymPoruszający się na wózku mężczyzna miał nie lada problem. Nie był w stanie wydostać się z pociągu. Skład miał zepsute platformy, które służą osobom niepełnosprawnym. Pomogli wezwani na miejsce strażnicy.

Czwartek, 4 sierpnia. Funkcjonariusze z Referatu I patrolowali ulice Oliwy. Około godziny 8:30 Stanowisko Kierowania przekazało im informację o osobie niepełnosprawnej, której trzeba będzie pomóc przy wysiadaniu z pociągu. Mundurowi natychmiast pojechali na dworzec PKP w Oliwie.

Pomagamy niepełnosprawnymOkoło godziny 9:00 na stację wjechał pociąg Express InterCity Premium, zwany także pendolino. W jadącym z Kołobrzegu do Krakowa składzie nie działały platformy dla osób niepełnosprawnych. Podróżny na wózku elektrycznym, który podróżował pociągiem, nie byłby w stanie samodzielnie zjechać na peron. Pomogli mu strażnicy miejscy wraz z pracownikami Straży Ochrony Kolei.

Już na peronie nasi funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną. Dowiedzieli się, że celem jego podróży jest pobliski szpital. Dalszego wsparcia niepełnosprawny nie potrzebował. Mundurowi wskazali mu najkrótszą drogę do placówki, pożegnali się z nim i wrócili do swoich służbowych zadań.