Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Pomogliśmy bezdomnym czworonogom

Pomogliśmy bezdomnym czworonogomDo włączenia się w tę akcję nie trzeba było nikogo namawiać. Los pokrzywdzonych zwierząt jest dla strażników bardzo ważny. Funkcjonariusze często pomagają im podczas pracy. Teraz postanowili dołączyć do zbiórki na rzecz czworonożnych mieszkańców schroniska „Promyk”.

Najpierw była chęć niesienia pomocy. Uczniowie klasy I C Bezpieczeństwa Publicznego z IV Liceum Ogólnokształcącego uznali, że ich wsparcie na pewno przyda się porzuconym zwierzętom, które mieszkają w schronisku. Postanowili więc zorganizować dla nich zbiórkę.

Młodzież do współpracy zaprosiła Straż Miejską. Mundurowi postanowili wspomóc licealistów i chętnie dołączyli do akcji. Od razu zorientowano się, czego tak naprawdę potrzebuje schronisko. Największe zapotrzebowanie było na specjalistyczną karmę, smycze, ale też na koce, prześcieradła i ręczniki.

Zbiórka trwała od 27 kwietnia do 31 maja. Już od pierwszego dnia pracownicy gdańskiej straży miejskiej zaczęli przynosić rzeczy potrzebne lokatorom „Promyka”. Uczniów również nie trzeba było zachęcać do pomocy, a szkolny punkt zbiórki szybko zaczął się wypełniać jedzeniem i akcesoriami dla czworonogów.

[gallery link="file" ids="16040,16041,16036"]

Zgromadzone dobra zostały dostarczone potrzebującym zwierzakom. 21 czerwca strażnicy miejscy wraz z uczniami wybrali się do schroniska. Funkcjonariusze i licealiści mieli okazję dokładnie obejrzeć placówkę i z bliska zobaczyć życie jej czworonożnych mieszkańców. Oprócz tego uczestniczyli w spotkaniu z jednym z pracowników schroniska. Opowiedział im on historie swoich podopiecznych, przybliżył zasady wolontariatu i adopcji zwierząt. Przypomniał też zasady opieki nad zwierzętami.

[gallery link="file" ids="16035,16034,16037"]

Była to pierwsza wspólna akcja licealistów i strażników. Już teraz wiadomo, że nie ostatnia. W listopadzie mundurowi wraz z uczniami zorganizują kolejną zbiórkę na rzecz czworonogów mieszkających w „Promyku”.