Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Pomogli sadzić las

Pomogli sadzić lasZieleni na terenie miasta nigdy nie za wiele. Strażnicy dołączyli do akcji organizowanej przez gdańskich leśników i Miasto Gdańsk. Wzięli udział we wspólnym sadzeniu lasu. W pobliżu Brętowa pojawiło się prawie cztery tysiące nowych drzew!

Gdańszczanie spotkali się 6 maja na wspólnym sadzeniu drzew przy Lipnickiej Drodze, łączącej dzielnicę Niedźwiednik ze Złotą Karczmą. Na miejscu byli także strażnicy z Referatu IV. Obecność funkcjonariuszy nie ograniczyła się tylko do zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprezy. Mundurowi czynnie włączyli się w akcję i sami również zabrali się do wkopywania sadzonek. Efekt ich pracy to kilkanaście nowych drzewek w ziemi w ciągu zaledwie dwóch godzin.

[gallery link="file" ids="15850,15855,15857"]

Wspólne sadzenie lasu w Gdańsku to już tradycja. Wydarzenie organizuje Miasto Gdańsk wraz z Nadleśnictwem Gdańsk. W tym roku akcja objęła teren o wielkości pół hektara. Uczestnicy imprezy mieli do dyspozycji 3300 sadzonek dębu bezszypułkowego oraz 500 sadzonek lipy. Każdy, kto zasadził w sobotę swoje drzewo, otrzymał specjalny certyfikat. W programie był także gorący posiłek oraz zabawy dla dzieci.

[gallery link="file" ids="15852,15853,15854"]