Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomogli poszkodowanemu motocykliście

Pewien 27-latek wpadł w poślizg i przewrócił się na motorze. Leżącego mężczyznę zauważyli strażnicy miejscy. Sprawdzili, czy nie potrzebuje pomocy medycznej i poczekali z nim na przyjazd lawety. Potem odwieźli go do domu. Samotny powrót poboczem ruchliwej drogi mógł być dla motocyklisty niebezpieczny.
przewrócony czarny motocykl trawnik latarnie uliczne domy drzewa biurowiec

Środa, 17 października. Zbliżała się godzina 17.00. Funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali ulicę Elbląską. W pewnej chwili zauważyli na poboczu leżącego motocyklistę.

Natychmiast do niego podjechaliśmy. Powiedział nam, że poślizgnął się na pozostałościach żwiru na jezdni – mówi specjalista Dominika Paszkiewicz.

Na szczęście mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Ucierpiał za to jego motocykl. Pojazd był uszkodzony i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Mundurowi zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wezwanej wcześniej lawety. Niedługo potem jednoślad został zabrany na parking ubezpieczyciela.

Motocyklista znalazł się w dość trudnej sytuacji. Był poobijany i zdenerwowany. Miał brudne i zniszczone ubranie. Dodatkowo poruszanie się pieszo w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych mogło być dla niego niebezpieczne. Za zgodą Stanowiska Kierowania strażnicy odwieźli mężczyznę do domu.