Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomogli dostać się do domu

Autor: Robert Kacprzak
Awaria urządzenia do pokonywania schodów sprawiła, że schorowana kobieta nie mogła dostać się do swojego mieszkania. Stopnie między piętrami stały się przeszkodą nie do pokonania. Za pośrednictwem numeru 986 syn starszej pani poprosił o pomoc strażników miejskich. Mundurowi nie odmówili, kobieta wróciła do domu.
emblematy straży miejskiej naszyte na kurtkach strażników

Piątek, 23 listopada. Kilka minut po godzinie 12.30 na numer 986 zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Nie mógł wraz z chorą matką dostać się do mieszkania przy ulicy Chałubińskiego. Dyżurny Stanowiska Kierowania na miejsce wysłał patrol z Referatu V.

Przed wejściem do bloku czekała na nas starsza kobieta na wózku inwalidzkim wraz z synem. Mężczyzna tłumaczył, że 986 to nie był pierwszy numer, który wybrał, jednak wszędzie odmawiano mu pomocy. Powiedział, że mieszka z mamą na siódmym piętrze, a winda dojeżdża jedynie do szóstego. Na co dzień schody między ostatnimi piętrami starsza pani pokonuje dzięki specjalnemu urządzeniu. Niestety schodołaz się zepsuł i mężczyzna nie jest w stanie sam sobie poradzić – mówi starszy specjalista Paweł Zacharewicz.

Strażnicy wraz ze starszą panią i jej synem pojechali windą na VI piętro. Potem pomogli wnieść kobietę do jej mieszkania.