Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomoc przyszła w samą porę

Autor: Robert Kacprzak
Bezdomnych, którzy szukają schronienia na klatkach schodowych dotyczy w okresie jesienno-zimowym wiele zgłoszeń na numer 986. W jednym przypadku problemem okazał się nie tylko brak dachu nad głową. Mężczyzna, który potrzebował pomocy, prawdopodobnie zażył dużą ilość leków i popił je alkoholem. Trafił do szpitala.
opakowania po tabletkach Ibuprom otwarta buteka wina rozrzucone na podłodze z lastryko fragment ławka fragment siedzącego mężczyzny

Sobota, 8 grudnia. Kilka minut przed godziną 19.00 funkcjonariusze z Referatu III otrzymali zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej na klatce schodowej wieżowca we Wrzeszczu. Natychmiast pojechali to sprawdzić.

Na piątym piętrze znaleźliśmy śpiącego mężczyznę. Obok niego leżało kilka pustych opakowań po lekach, stała też butelka z niewielką ilością alkoholu. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna połknął około 60 tabletek przeciwbólowych i wypił wino. Był osowiały, nie mogliśmy nawiązać z nim kontaktu. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy pogotowie ratunkowe – mówi inspektor Maciej Skwiot.

Do chwili przyjazdu karetki mundurowi monitorowali stan poszkodowanego. Mężczyzna trafił do szpitala.