Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomoc dla rannego

Pomoc dla rannegoNieprzytomnego mężczyznę z obrażeniami twarzy znaleźli strażnicy miejscy w centrum Gdańska. Funkcjonariusze zajęli się poszkodowanym: zabezpieczyli mu rany i zatamowali krwawienie. Opiekowali się też nim do czasu przyjazdu pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

W czwartek 18 czerwca mundurowi z Referatu I patrolowali pieszo rejon Długiego Targu. W pewnym momencie jeden z przechodniów poinformował ich, że na skwerze przy ul. Świętego Ducha leży mężczyzna. Strażnicy natychmiast poszli we wskazane miejsce.

Mężczyzna leżał na chodniku, twarzą do ziemi. Miał uraz łuku brwiowego, obficie krwawił. Nie można było nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze założyli poszkodowanemu opatrunek uciskowy i cały czas monitorowali jego funkcje życiowe. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją wezwali pogotowie ratunkowe. Poprosili też o przyjazd patrolu zmotoryzowanego z apteczką, ponieważ założony kilka minut wcześniej opatrunek zaczął już przesiąkać i trzeba było zrobić kolejny.

W pewnym momencie mężczyzna zaczął się ruszać, jednak wciąż nie dało się z nim nawiązać kontaktu. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Kilka minut później na miejsce dotarła karetka pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala.