Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Pomoc dla rannego

Starszy mężczyzna przewrócił się na chodniku. Miał zranioną dłoń i nie mógł samodzielnie się poruszać. Na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Wezwał karetkę pogotowia i niezwłocznie udzielił pierwszej pomocy.

W środę, 3 maja, funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali swój rejon służbowy. Około godziny 10.00 otrzymali ze Stanowiska Kierowania informację o zdezorientowanej osobie znajdującej przy ulicy Nowiny. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Od razu zauważyli siedzącego na chodniku starszego mężczyznę. Uwagę mundurowych zwróciła jego zakrwawiona ręka. Z relacji starszego pana wynikało, że chwilę wcześniej przewrócił się. Uskarżał się na ból nogi i zranioną dłoń.

Strażnicy natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Opatrzyli rękę mężczyzny i wezwali karetkę pogotowia. Lekarz po wstępnym badaniu stwierdził, że nie ma konieczności hospitalizacji. W wyniku doznanych obrażeń starszy pan miał problemy z poruszaniem się. Mundurowi, po konsultacji ze Stanowiskiem Kierowania, podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do domu. Poszkodowanym zaopiekowali się najbliżsi.