Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomoc dla potrzebującej

Autor: Marta Drzewiecka
Było zimno, a ona wyszła z domu bez ciepłego okrycia. Zagubioną i zziębniętą kobietą zajęli się strażnicy miejscy. Udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.
karetka pogotowia strażnik miejski radiowóz ratownicy medyczni drzewa wał Kanału Raduni ulica Trakt św. Wojciecha

Poniedziałek, 28 stycznia. Funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali Trakt św. Wojciecha. Ich uwagę zwróciła pewna kobieta. Mimo niskiej temperatury była bardzo lekko ubrana. Mundurowi podeszli do niej i zapytali, czy nie potrzebuje pomocy. Kontakt z kobietą był utrudniony. Dowiedzieli się tylko, że mieszka niedaleko.

Strażnicy postanowili odprowadzić ją do miejsca zamieszkania. Po przejściu kilkuset metrów ich towarzyszka oznajmiła jednak, że boi się wracać do domu, bo wydarzyło się tam coś złego.

Zatrzymaliśmy się na pobliskim przystanku autobusowym i poprosiliśmy kobietę, by usiadła. Daliśmy jej nasze kurtki, żeby mogła się okryć i ogrzać – mówi strażnik Michał Hoffman.

Na miejsce przyjechał patrol zmotoryzowany. Chwilę później okryta kocem termicznym kobieta siedziała w radiowozie. Mundurowym udało się ustalić, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Załoga karetki uznała, że chora powinna trafić do szpitala.