Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Pomoc dla leżącego na klatce

Pomoc dla leżącego na klatceNieprzytomny mężczyzna leżał na klatce schodowej. Obok rozrzucone były opakowania po tabletkach. Stała też napoczęta butelka z alkoholem. Wezwani na miejsce strażnicy miejscy nie mieli wątpliwości, że w tej sytuacji pomóc może tylko pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

Poniedziałek, 19 grudnia. Przed południem na alarmowy numer 986 zadzwonił ktoś z informacją, że na klatce schodowej jednego z budynków we Wrzeszczu leży mężczyzna w średnim wieku. Mundurowi z Referatu III natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na klatce schodowej znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Obok stała na podłodze napoczęta butelka z alkoholem. Leżały też opakowania po lekach. Z leżącym nie było żadnego kontaktu, nie reagował na żadne bodźce.

Strażnicy wezwali pogotowie. Mężczyznę ułożyli w bezpiecznej pozycji i do czasu przyjazdu karetki monitorowali jego stan. Poszkodowany trafił do szpitala.

Apelujemy! Straż miejska niezwłocznie podejmuje interwencje zawsze, gdy w grę wchodzi ludzkie życie lub zdrowie. Jednak w sytuacjach, kiedy już na pierwszy rzut oka widać, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna, a o powodzeniu akcji ratunkowej mogą decydować minuty, o zdarzeniu w pierwszej kolejności należy powiadamiać pogotowie.