Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy pomagają w punktach pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Autor: Marta Drzewiecka
Udzielamy informacji, wspieramy wolontariuszy, dbamy o spokój i porządek. Nasze patrole pełnią służbę w miejskich punktach pomocy dla osób, które ze względu na wojnę musiały opuścić swój kraj.
Poczętunek cukierkami.JPG

Codziennie strażników można spotkać w Centrum Gdańsk Pomaga Ukrainie przy Dolnej Bramie 8. Zadaniem mundurowych jest przede wszystkim dbanie o spokój i porządek publiczny. Dodatkowo funkcjonariusze, gdy tylko jest taka potrzeba, wspierają wolontariuszy.

Dolna Brama 8.JPG

Od 16 marca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o nadanie numeru PESEL. Zainteresowani mogą je składać w dwóch punktach: Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Kartuskiej 32/34 oraz w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 4 przy ul. Wilanowskiej 2. W obu miejscach strażnicy pilnują ładu, udzielają informacji i kierują do właściwych stanowisk. O uśmiech na twarzy najmłodszych i chwilę wytchnienia dla ich opiekunów zadbał też Referat Profilaktyki. Mundurowi zorganizowali zajęcia dla dzieci w obu punktach, a nasz Lew Leoś miał dla nich słodki upominek.

dzieci prezentują swoje kolorowanki

Przez cztery noce z rzędu od 11 do 14 marca funkcjonariusze pomagali również w punktach dla zorganizowanych grup przy ul. Kołobrzeskiej i Traugutta. Strażnicy zadbali o ład i porządek publiczny wewnątrz obiektów. Współpracowali też z żołnierzami WOT i wolontariuszami, rejestrowali uchodźców i oprowadzali ich po budynku.

strażnicy pomagają nosić bagaże