Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Półmaraton ze strażnikami

Kolejna wielka impreza biegowa w Gdańsku z udziałem strażników miejskich. Oprócz zabezpieczenia wydarzenia funkcjonariusze wzięli w nim również czynny udział. Siedmioro mundurowych wystartowało w 5. AmberExpo Półmaratonie Gdańsk.

W niedzielny poranek, 5 listopada pogoda sprzyjała biegaczom. Było chłodno, ale słonecznie. O godzinie dziewiątej rozpoczął się 5. AmberExpo Pólmaraton Gdańsk. Na starcie stanęło około 4500 zawodników. Byli wśród nich reprezentanci Klubu Biegowego Straży Miejskiej w Gdańsku: Martyna GrzesiukWłodzimierz Jank, Robert Kacprzak, Paweł Nadowski, Michał Pałka, Łukasz Piotrowski i Krzysztof Waks. Do przebiegnięcia mieli dystans 21 097 metrów.

Wszystkim funkcjonariuszom udało się ukończyć zawody w regulaminowym czasie. Najszybszym strażnikiem-biegaczem na mecie okazał się Krzysztof Waks z Referatu Kierowania. Nie był to mój pierwszy półmaraton, ale w pewnym sensie był dla mnie wyjątkowy. Udało mi się pobić moją „życiówkę” o 1,5 sekundy. Cały dystans pokonałem w niecałe dwie godziny – powiedział.

  Przeczytaj relację z 5. AmberExpo Półmaratonu Gdańsk na: gdansk.pl  

Kilka minut później na mecie zameldowała się jedyna przedstawicielka płci pięknej w naszej reprezentacji Martyna Grzesiuk z Referatu Profilaktyki. Biegło mi się super. Pogoda wyjątkowo dopisała. Trasa była bardzo ciekawa. Biegam na długich dystansach od pięciu lat. Był to mój piętnasty półmaraton w życiu – powiedziała. Czuję, że jestem w formie. W sierpniu przebiegłam maraton – dodała.

Ze swojego wyniku bardzo zadowolony był Włodzimierz Jank z Referatu Interwencyjnego. To mój drugi półmaraton w życiu. Starałem się solidnie do niego przygotować. Treningi przyniosły efekt i poprawiłem swój czas na tym dystansie aż o 31 minut. Mam nadzieję, że forma będzie coraz lepsza - powiedział. Na pewno nie był to mój ostatni półmaraton. Moim celem jest pobicie rekordu Krzysztofa – dodał z uśmiechem.

Wśród strażników-biegaczy byli też tacy, dla których udział w półmaratonie był debiutem. Na tak długim dystansie biegłem pierwszy raz. Wcześniej pokonywałem maksymalnie piętnaście kilometrów. Cieszę się, że pogoda dopisała. Biegło mi się znakomicie. Przed startem założyłem sobie, że zaliczę półmaraton w dwie godziny i dwadzieścia minut, a udało się być na mecie piętnaście minut szybciej – powiedział Paweł Nadowski z Referatu Profilaktyki.

Drugi z debiutantów, Michał Pałka z Referatu Interwencyjnego również nie krył zadowolenia z uzyskanego wyniku. Moja przygoda z bieganiem nie trwa długo. Trasa była bardzo fajna. Tym razem na szczęście obyło się bez takiego kryzysu, jaki dopadł mnie podczas rozegranej w kwietniu sztafety maratońskiej. Przed dzisiejszym półmaratonem miałem pewne obawy, jednak wszystko skończyło się dobrze. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku – powiedział.

Była to piąta edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Do udziału w niej zgłosiło się ponad sześć tysięcy biegaczy. Dystans 21 kilometrów wśród mężczyzn najszybciej przebiegł Ukrainiec Mykoła Jachymczuk (w czasie 1:06:11), a pierwszą kobietą na mecie była Ukrainka Oksana Raita (z czasem 1:16:36). Półmaraton ukończyły 3674 osoby.