Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Podziel się przepisem i zostań współautorem sąsiedzkiej książki kucharskiej

Sąsiedzka książka kucharska. Stwórzmy ją razem!Sprawdzonym sposobem na polepszenie sąsiedzkich relacji jest wzajemne częstowanie się potrawami. Doskonale wiedzą o tym uczestniczki i uczestnicy Gdańskich Dni Sąsiadów, którzy od lat biesiadują przy wspólnych stołach. Z relacji ze spotkań wiemy, że wiele z serwowanych potraw to prawdziwe rarytasy. Czyż nie zasługują one na to, by stały się powszechne?

Dotychczasowe edycje GDS wielokrotnie udowadniały, jak bogata i niezastąpiona bywa skarbnica sąsiedzkich przepisów. Dlatego w tym roku organizatorzy wraz z Partnerem projektu, spółką miejską GIWK, wydadzą sąsiedzką książkę kucharską, w której znajdą się potrawy zaproponowane przez gospodarzy sąsiedzkich spotkań, a także ich gości.

Swoją potrawę można zgłosić za pośrednictwem dostępnego na stronie Gdańskich Dni Sąsiadów formularza, który należy wysłać na adres: ksiazka@dnisasiadow.pl lub wypełnić osobiście w sieni Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40)  w godzinach: pn.-pt. 10.00–18.00, sb.-nd. 12.00–16.00. Można też przesłać formularz pocztą na adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk z dopiskiem „Książka kucharska GDS”.

Sąsiedzka książka kucharska - plakat promocyjny

Czekamy na pomysły na wszelkie potrawy, które trafiają na sąsiedzkie stoły – zarówno podczas kameralnych spotkań, jak i dużych festynów. Mile widziane będą zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie czy wegańskie, a także sałatki, napoje, desery i przetwory. Do zgłoszenia można dołączyć zdjęcia potrawy, których łączna waga nie może przekroczyć 6 MB. Przepisy mogą zgłaszać osoby, które w latach 2009–2015 organizowały lub brały udział w Gdańskich Dniach Sąsiadów. Obowiązuje jedno ograniczenie - każdy może przesłać jeden przepis.

O tym, które przepisy ostatecznie znajdą się w sąsiedzkiej książce kucharskiej, poinformujemy autorów do 29 lutego 2016 roku. Oprócz przesłanych receptur w książce będzie można znaleźć również przepisy na napoje z użyciem wody z kranu od Partnera Gdańskich Dni Sąsiadów – spółki miejskiej GIWK.

Książka będzie dystrybuowana bezpłatnie. Wszystkie osoby, których przepisy zostaną w niej opublikowane, otrzymają egzemplarz. Pozostałe trafią do organizatorów przyszłorocznych spotkań - do pakietów startowych Gdańskich Dni Sąsiadów 2016.

Na Państwa przepisy będziemy czekać do 16 października 2015 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym smakowitym projekcie.

Organizatorzy: Partner: Patroni medialni: