Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Podziękowanie od Pani Prezydent
Autor: Wojciech Siółkowski
Agresywnego mężczyznę ujęły i przekazały w ręce Policji dwie strażniczki. Do zdarzenia doszło 27 lutego w dzielnicy Rudniki. W poniedziałek 1 kwietnia z funkcjonariuszkami spotkała się Prezydent Miasta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz podziękowała strażniczkom za ich postawę. W spotkaniu uczestniczyli także: Piotr Borawski, Zastępca Prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu oraz Leszek Walczak, Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku.
PMG wyróżnienie strażniczek1

Pani Joanna i pani Dominika zaryzykowały własnym życiem i zdrowiem, żeby inni mogli czuć się bezpiecznie. Obezwładniły i oddały w ręce policji agresywnego mężczyznę, który je dotkliwie pobił. Panie wracają już do pełni sił i do służby. Dziękuję Wam! Jesteście moimi bohaterkami - napisała na portalu Facebook po spotkaniu Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.

PMG wyróżnienie strażniczek2

W środę 27 lutego przed południem pewien mieszkaniec Gdańska poprosił straż miejską o interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny. Na ulicę Miałki Szlak pojechały funkcjonariuszki z Referatu VI. Na miejscu zastały agresywnego 49-latka, który używał wobec nich wulgarnych słów i nie chciał się podporządkować poleceniom. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował funkcjonariuszki. Strażniczki użyły wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Obezwładniony napastnik został przekazany Policji.

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

PMG wyróżnienie strażniczek3