Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Podsumowanie ''Pupila''

Podsumowanie ''Pupila''

„Posprzątaj po swoim psie. Dasz radę!”. Tym razem mieszkańcom, którzy nie za bardzo wierzą w swoje siły i możliwości przypominali o tym funkcjonariusze z Referatu VI. Wszystko w trosce o czyste chodniki, trawniki i o nasz wspólny komfort.

Działania prowadzone przez funkcjonariuszy skupione były szczególnie w południowych częściach Gdańska: Orunia Górna i Dolna, Moje Marzenie oraz Osiedle Kolorowe.  W wyniku akcji pouczono 11 osób, 22 opiekunów otrzymało mandaty karne oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu.

Przy okazji przypominamy, że konieczność sprzątania psich nieczystości wynika z zapisów Uchwały nr XXXII/684/12 Rady Miasta Gdańska z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska. Każda osoba ma obowiązek natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez jego zwierzę. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Problem właścicieli psów, którzy nie chcą sprzątać po swoich pupilach niestety wciąż istnieje, choć jak wynika ze statystyk Straży Miejskiej, jego skala z roku na rok maleje. W 2012 roku funkcjonariusze byli zmuszeni podjąć 445 interwencji (nałożyli 121 mandatów), w roku 2013 liczba interwencji wyniosła 327 (58 mandatów), natomiast od początku 2014 roku były 173 interwencje (29 mandatów).