Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Pod chmurką, czyli z patrolem

Pod chmurką, czyli z patrolemSpożywanie alkoholu w miejscu do tego niewyznaczonym może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami o czym przekonała się trójka młodych ludzi preferująca taką właśnie formę rozrywki.

Do bliższego spotkania między młodzieńczą fantazją, a twardą literą prawa doszło w dniu wczorajszym kilka minut przed godziną 18. Funkcjonariusze z Referatu II patrolowali akurat rejon ul. Wodopój znajdującej się na gdańskim Śródmieściu kiedy zauważyli na miejskim horyzoncie trójkę osób - dwie spożywające alkohol i jedną, która wyraźnie usiłowała tego dokonać. Funkcjonariusze postanowili interweniować.

Po okazaniu dokumentów przez sprawców wykroczenia okazało się, że z trzyosobowej grupy jedynie mężczyzna jest pełnoletni. Jego dwie znajome nie miały ukończonych 18 lat. Dziewczęta postanowiły również podzielić się ze strażnikami istotną informacją dotyczącą zaistniałej sytuacji. Poinformowały one mundurowych, że to właśnie ich pełnoletni kolega kupił im alkohol.

W związku z zaistniała sytuacją na miejsce został wezwany patrol policji, który przewiózł całą trójkę na komisariat i tym samym przejął prowadzenie dalszych czynności w sprawie.